Şömine

Şömine mekanları ısıtmak, geçmiş dönmeler de içerisinde yöresel olarak yemek pişirmek için kullanılan, içinde ateş yakılan bir bölmeye sahip olan mimari yapı ögesidir. Yakılan ateşten çıkan dumanın doğrudan dışarı atılması düz bir baca sisteminin kurulması ile sağlanır. Modern kültürde şömineler yapıların içlerinde, en çok vakit geçirilen alanlarda bulunuyor.

Şömine ev dekorunun en romantik, en güzel köşelerinden birisidir. Soğuk kış günlerinde aileyi etrafında bir araya toplar, güzel sohbetlerin yapıldığı şömine köşesinde her zaman huzur dolu sakin dakikalar yaşanır. Evde dinlenebileceğiniz şık bir keyif köşesidir.

Şömine Grupları

  • Odunlu şömineler
  • Elektrikli şömineler
  • Gazlı şömineler
  • Etanollü şömineler

Odunlu şömine

Odun yanan şömineler geleneksel şömine modelidir. Bize en çok ısı ve sıcaklık hissi verecek ekolojik bir ısıtma kaynağıdır. Bu tip şöminenin keyfini çıkarabilmek için evin gerekli şartlara ve onu bütünleştirecek ideal bir yapıya, baca sistemine sahip olması gerekmektedir. Müstakil evler ve çatı katları için ideal bir seçimdir.

Elektrikli şömine

Elektrikli şömineler, piyasadaki tüm şömine türleri arasında iç mekanınızın tasarımı tamamlayacağınız dekoratif bir seçenektir, baca gerektirmez, avantaj olarak elektrikli şöminelerin kurulumu kolaydır. Şömine benzeri bir ambiyansı korurken, ısıtma işlevini açıp kapatmanıza olanak sağlar, gazlı şömine ve bio etanol şöminelere alternatif olarak tercih edilir.

Gazlı şömine

Gazlı şömine, doğal ateş atmosferini en rahat şekilde kolayca deneyimlemek isteyenler için mükemmel bir seçenek, bu tür şömineler doğrudan gaz şebekesine bağlanır, son derece etkili bir atmosfere ek olarak, bir odayı eşit şekilde ısıtabilen yüksek performanslı şöminelerin keyfini çıkarmak mümkündür.

Etanollü şömine

Her şeyden önce kullanımı kolay, sıvı yakıtla çalışır, baca gerektirmez. Bitkisel materyallerden elde edilen ekolojik yakıt kullanılır. Bio şömineler güvenli ve çevreci, her mekana uygundur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart